2020.02.24
Granatowo - Bordowy Styl !

Zapewne wielu z Was zastanawia się w jaki sposób utożsamia bądź potwierdza przynależność do pewnej grupy. Jedni chodzą na mecze w Szczecinie, drudzy dodatkowo jeżdżą na wyjazdy(albo tylko na takie mecze), inni jeszcze malują graffiti sławiące nasz klub. Jak jesteśmy w stanie rozpoznać, czy chłopak bądź dziewczyna stojąca z nami na przystanku autobusowym kibicuje Pogoni? Jeśli nie ma żadnego tatuażu w widocznym miejscu na swoim ciele, to jedynym sposobem jest posiadanie elementu garderoby nawiązującego oczywiście do Naszego Klubu.

 

Zawsze byliśmy skazani na klubowy marketing, który nie wiedzieć czemu( w sumie wiadomo czemu, ale nie czas i miejsce na dociekanie dlaczego gadżety klubowe są …. jakie są) albo nie trafia w gusta kibiców, albo po prostu nie chce tego zrobić. Oddolne kibicowskie inicjatywy to jedno, a możliwość zakupu oficjalnego produktu spod ręki kibiców to drugie. Długie lata byliśmy skazani, na słabe propozycje klubowych gadżetów. Teoretycznie nie ma możliwości, by kibice mieli prawa do wykorzystywania oficjalnie barw i herbu klubu. Wszak, byłoby to sprzeczne z interesem klubu, który na pamiątkach mógłby miej zarobić, ale w naszym przypadku doszło do pewnego ewenementu, gdzie SKPS Portowcy podpisało umowę licencyjną na produkcję pamiątek ze Stowarzyszeniem Morskiego Klubu Sportowego, będącego właścicielem praw do herbu i barw. Owa umowa została podpisana ponad 3 lata temu i właśnie dziś postaramy się podsumować nasze działania.

 

 

Ogłoszenie podpisania umowy zostało uświetnione wydaniem pierwszego katalogu pamiątek stworzonego przez SKPS Portowcy.

Pamiętacie Bluzy PS albo koszulki „Wychowani na Twardowskiego” ? Tak, tak... to były nasze początki:) Katalog składał się z 9-ciu stron i możecie go zobaczyć tutaj:

http://www.foto.pogononline.pl/foto_news_08-09/rozne/katalog%20pamiatek%20skps%20portowcy.pdf

 

W początkowym momencie pamiątki można było nabywać w dwóch punktach stacjonarnych(Turzyn oraz Fala). Pół roku po wydaniu pierwszego oficjalnego kibicowskiego katalogu poszliśmy krok dalej, uruchamiając internetowy sklep pod adresem www.sklep.portowcy.org. Dodatkowo pierwotny asortyment został poszerzony o:

bluzy, t-shirty, koszulki damskie, auto szale, kubki, pokale do piwa, kieliszki, miśki, mini koszulki, smycze, długopisy i zapalniczki. Po uruchomieniu sklepu internetowego sklepu nadeszła pierwsza zima, podczas której można było śmigać w prawilnych barwach, oficjalnie wydanych:)

 

Po koło roku czas gadżety SKPS Portowcy doczekały się marki, pod którą występują do dziś . Tą marką jest oczywiście Granatowo-Bordowy Styl !

 

 

Pamiątki rodziły się w bólach, gdzie poprzez poślizgi producentów niejednokrotnie zmuszeni byliśmy do informowaniu o niedostępności towaru, natomiast mimo wszystko przez te ponad 3 lata zostało wydanych dość sporo i przede wszystkim ciekawych czy unikalnych gadżetów. Gadżetów, które cechuje wysoka jakość materiałów i pomysłowość. Wszelkie pomysły podsuwali sami kibice, będąc jednocześnie autorami projektów graficznych. Daje nam to przekonanie, że oferowane pamiątki przypadną do gustu również szerszemu gronu kibiców Pogoni. Ciekawostką jest fakt, iż Kalendarz SKPS „ Portowcy ” głosami internautów zajął pierwsze miejsce w I edycji konkursy na najlepszy kalendarz klubowy Agenda 2010 w kategorii jednoplanszowy.

 

Co warte podkreślenia całkowity zysk Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin Portowcy ze sprzedaży pamiątek zostaje przeznaczony na jego statutowe działania (organizację opraw meczowych, dopingu, wyjazdów czy akcji propagujących pozytywny wizerunek kibiców Pogoni) oraz na poszerzenie dotychczasowego asortymentu. Jako, że nasze gadżety są gadżetami od kibiców dla kibiców – każdy, kto ma jakikolwiek pomysł na gadżet w formie opisu bądź gotowego projektu – zapraszamy na adres e-mail pamiatki@portowcy.org. Na dzień dzisiejszy mamy prężnie działający sklep internetowy, a dodatkowo sieć naszych punktów stacjonarnych została wzbogacona o punkty w Stargardzie Szczecińskim oraz Warszawie.

 

 

Pisząc podsumowanie można było wpaść w lekkie zakłopotanie, by nie pominąć któregoś  z gadżetu, natomiast jeśli ktoś z Was doszuka się jakiegoś braku, prosimy o informację – uaktualnimy wtedy naszą listę wydanych gadżetów:)

 

Lista gadżetów wydanych przez SKPS Portowcy:


Gadżety z pierwszego katalogu:

 

 

 

 

 

 


 

Późniejsze gadżety:

Koszulki:

Jedno Miasto - Jeden Klub

 

Damskie

 

 

Puchar jest Nasz

 

Love and be brave

 

Herb

 

Pasiak

 

Granatowe Polo (chwilowy brak zdjęcia)

 

Replika meczówki

 

Komplet dziecięcy

 

 

Bluzy:

Szczecińska Pogoń

 

Stójka

 

 


Pogoń Szczecin

 

PS

 

Poliestrowa bluza

 

 

Szaliki


Morski Klub Sportowy

 

To my ...najwierniejsi

 

Szczecin

 

Kraciak

 Pasiaki

 

Szacunek

 

Puchar jest Nasz!

 

Byliśmy tu i zawsze będziemy

 

Elita Wyjazdowa


 

Zgodowe

 


 

Czapki i rękawiczki zimowe

 

 

 

 

 

 

 

Inne gadżety:

Czapki

 

 

Chusty


 

 

 

 

Pasek

 

Podkładki pod mysz

 

 

Plan Lekcji Młodego Portowca

 

Antyramy

 

Vlepki

 

 

Kubki

Wychowani na Twardowskiego

 


Against Modern Football

 

 

 

Gryfus

 

Poduszeczka Pogoni

 

Proporzec


 

Wpinki w kształcie herbu

 

Kalendarze

 

 

 

Długopisy i zapalniczki

 

 

 

Otwieracz do piwa

 

Smycze

 

 

Kieliszki


 

Opaski silikonowe

 

Minikoszulka

 

Pokal do piwa

 

 

Na sam koniec zostawiamy nasze edycje limitowane:)

 

Pogoń Szczecin Polo Rugby

 

Koszulki Against Modern Football

 

 

 

Koszulki " Bójcie się chamy..."


 


Spodnie Bawełniaki

 

Wiatrówki

 

 

 

Granatowo-Bordowy Styl w Twojej Garderobie !

 

 

Na sam koniec chcemy wszystkim kibicom Pogoni Szczecin, którzy wspierają naszą działalność podziękować! Wszak Granatowo-Bordowy Styl to sklep od kibiców dla kibiców !

 

Podsumowując, przez okres 3 lat wypuściliśmy koło 15 wzorów koszulek, 6 bluz, 9 czapek,3 par rękawiczek,  17 szali, 4 kubki, 2 chusty, jedne spodnie, jedna wiatrówka oraz koło 26 rodzajów innych gadżetów.

 

Warto przypomnieć, iż SKPS Portowcy to organizacja non-profit i żaden z członków Stowarzyszenia nie pobiera wynagrodzenia za swój wkład. Taki mały pstryczek w nos dla klubowego marketingu? Skądże znowu... :)

← cofnij