2019.10.18
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 01.03.2012

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" serdecznie zaprasza wszystkich, którym dobro ojczyzny leży na sercu do wzięcia udziału w obchodach Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Historia oraz jej kultywowanie jest nieodłącznym elementem postawy patriotycznej, która dziś uważana jest za lekko rzecz ujmując "niemodną", ba... jest ona wręcz wyśmiewana. Ale dlaczego niby tak miało by być? Czy powinniśmy się wstydzić Naszej historii? Czy powinniśmy zapominać o tych, którzy oddawali życie i krew w imię ojczyzny? Dlaczego w mediach się o tym nie mówi?

Nasze pokolenie ma niesamowite szczęście, ponieważ uczestnicząc w takich obchodach możemy w piękny sposób podziękować i oddać hołd wszystkim, którzy polegli, ale także tym, którzy byli bohaterami i jeszcze żyją! Dla tych co przeżyli osobiste dramaty i osobiście uczestniczyli w tych wydarzeniach - widok każdego człowieka kultywującego te wszystkie przecież ważne wydarzenia dla Naszego Narodu - bezcenny ! A samych żyjących jeszcze bohaterów niestety z każdym rokiem coraz mniej...

 

Dlatego też jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kolejny rok z rzędu w Szczecinie organizowane będą uroczyści związane ze Świętem Żołnierzy Wyklętych. Tym razem zaczniemy na Placu Grunwaldzkim, gdzie odbędą się niedługie, a "huczne" uroczystości, które nasze miasto zapamięta na długo. Po uroczystościach - wszystkich chętnych zapraszamy do "Słowianina", gdzie odbędzie się mini koncert patriotyczny. Szczegóły dotyczące uroczystości - będą podawane na bieżąco na profilu oraz stronie narodowyszczecin.pl. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do promocji naszych obchodów.

 

Chwała Bohaterom !!!

 

My już wiemy co będziemy robić 1 Marca tego roku, a Ty ?

 


← cofnij