2018.04.21
Granatowo-bordowy Mikołaj w Pyrzycach!

W dniu 20 grudnia 2013 roku podopiecznych Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Pyrzycach odwiedził nietypowy bo Granatowo-Bordowo Mikołaj, który wywołał wiele uśmiechu i pozytywnych emocji wśród nieco zmieszanych i mile zaskoczonych dzieci. Wszystko za sprawą Pyrzyckich kibiców Pogoni Szczecin którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję Granatowo-Bordowy Mikołaj organizowane przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin ,,PORTOWCY,, oraz Patriotyczny Podarunek Bożonarodzeniowy dla Młodego Polaka organizowanej przez Wychowanie Patriotyczne Szczecin. W ramach tych akcji Portowcy zorganizowali miejsce i zbiórkę darów. Mieszkańcy Pyrzyc mogli przynosić swoje podarunki do Sklepu Rowerowego TOTAL Pana Romka Hołowni. 

Do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu informowały również plakaty rozwieszone w całym mieście oraz informacje na portalach społecznościowych Fanów Dumy Pomorza. Kibice zadecydowali że w swojej akcji wspomogą dziesięcioro najuboższych dzieci wytypowanych przez pedagogów placówki. Jako pierwsza na nasz apel pozytywnie zareagowała Drogeria i Market grupa EKO dostarczając cały karton przyborów szkolnych i dodatkowo mobilizując Nas do działania. Pyrzyczanie po raz kolejny udowodnili że bezinteresowna chęć niesienia pomocy innym jest dla nich czymś szczególnym i w co angażują się całym sercem. Podczas kilku dni udało Nam się zebrać ogromną ilość darów od Firm , instytucji oraz mieszkańców Pyrzyc. O pozytywny ból głowy zadbało Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin ,,PORTOWCY,, przysyłając nam wypchaną po brzegi słodyczami, art. szkolnymi i koszulkami Pogoni ważącą 30 kg paczkę. W jednej chwili na akcję również swoich kibiców odpowiedział MLKS,,SOKÓŁ,, PYRZYCE przekazując 10 klubowych , zimowych czapek. W związku z coraz większą ilością napływających darów i potrzebą robienia paczek wsparli nas właściciele Pubu dla Kibiców o wdzięcznej

nazwie ,,KLUB KIBICA,, udostępniając nam swój lokal gdzie z uśmiechem i zrozumieniem obserwowano nasze poczynania. Kiedy byliśmy niemal gotowi do osiągnięcia celu kolejny raz zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Otóż w jednej z Paczek znaleźliśmy kopertę w środku której na kartce widniał napis  ,,My też jesteśmy Kibolami. Jesteśmy z Wami. Pyrzyccy Mikołaje,, oraz pieniądze w kwocie 580 zł za które nabyliśmy środki higieny osobistej dla naszych milusińskich, które znacznie poszerzyły objętość naszych paczek. Kiedy wydawało się że cała akcja jest gotowa w stu procentach i uzgadnialiśmy już godzinę ,,0,, swoją pomoc dla Pyrzyckich dzieciaków ofiarowała kolejna wspaniała grupa o nazwie  ,,Wychowanie Patriotyczne,, Szczecin przekazując za naszym pośrednictwem 15 Paczek bożonarodzeniowych w środku których oprócz słodyczy znajdowały się patriotyczne materiały zachęcające najmłodszych Polaków do Miłości i Wierności dla swojej Ojczyzny.

 

W ramach naszych działań świąteczne paczki od Kibiców otrzymało: 

-dziesięcioro uczniów wybranej przez nas szkoły

-do klas gastronomicznych przekazaliśmy - artykuły żywieniowe,  

-do klas językowych i plastycznych - gry i przybory, dodatkowo piórniki i plecaki przekazane na konkurs.

 

Żeby nikt nie czuł się smutny i pominięty, każdy uczeń Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Pyrzycach podczas wigilii otrzymał z Kibolskimi Życzeniami słodki upominek.

 

Lista Darczyńców którzy wsparli akcję Kibiców Pogoni Szczecin w Pyrzycach:

 1. Stowarzyszenie Klub Kibiców Pogoni Szczecin ,, PORTOWCY,,
 2. Mieszkańcy Pyrzyc
 3. Osoby prywatne.
 4. Urząd Miejski w Pyrzycach 
 5. Miejski Ludowy Klub Sportowy ,,Sokół,, Pyrzyce
 6. Wychowanie Patriotyczne Szczecin
 7. Drogeria i Market grupa ,,EKO,,
 8. Lidl Polska
 9. Księgarnia ,,Maja,,
 10. Kwiaciarnia Eliza Frątczak
 11. Kwiaciarnia ,,Zielony Zakątek,,
 12. Sklep rowerowy ,,TOTAL,,
 13. Wszystko do gastronomii kupgastro.pl
 14. PUB - KLUB KIBICA Stargardzka 34a

 

W imieniu Dzieciaków i kibiców składamy Państwu wielkie uznanie. Dziękujemy ,że nie pytając o nic ofiarowaliście swoją bezinteresowną pomoc włączając się 

w akcje ,,Granatowo-Bordowy Mikołaj”. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wspaniałych chwil przy wigilijnym stole a pod choinką równie wielkich i wspaniałych paczek jak te które wspólnie przekazaliśmy.

 

Kibice Pogoni z Pyrzyc

FC Pyrzyce

 


 

 

← cofnij